حذف تبلیغات نیمار در کشور عربستان

نیمار
نیمار

حذف تبلیغات نیمار در کشور عربستان

اخیراً بیلبوردهای تبلیغاتی رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالد در سرتاسر دنیا، با تصاویری از نیمار، مهاجم برزیلی باشگاه بارسلونا، دیده می‌شود‌ اما حالا این تبلیغات در شهر مکه عربستان سعودی دردسرساز شده و همین مشکل باعث شده تا تمام بیلبوردهای مک دونالد با چهره نیمار از سطح شهر جمع‌آوری شوند.

طبق اعلام روزنامه محلی مکه، دلیل تصمیم‌گیری برای برداشتن این بیلبوردها، به این خاطر بوده که گویا از نظر مسئولان، این تبلیغ، «قداست مذهبی» شهر مکه را که یکی از زیارتگاه‌های اصلی مسلمانان است زیر سؤال برده است. گویا بعد از آنکه کمپین‌های انتقادی متفاوتی علیه این بیلبورد تبلیغاتی که در آن، تصویری از نیمار دیده می‌شود مطرح شده، مسئولان رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالد، این تبلیغات را از سطح شهر مکه جمع کرده چرا که به گفته مسئولان عربستانی این تبلیغ به پرستیژ مذهبی شهر مکه آسیب رسانده.

عثمان مالی، یکی از مسئولان شهرداری مکه، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که آنها مسئولان رستوران آمریکایی مک دونالد را در جریان اتفاقات رخ داده و بازتاب طیف گسترده‌ای از انتقادات از این تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی قرار دادند و در عین حال یادآوری کرد که از ارگان‌های مرتبط خواهند خواست که در آینده با توجه به جایگاه شهر مکه و احساسات مسلمانان، مسائلی این‌چنینی را بیشتر مد نظر داشته باشند.

در این میان، نه هیچ یک از مقامات و نه هیچ یک از مدیران مک دونالد در این رابطه واکنشی نشان نداده‌اند و این در حالی است که نیمار بارها و بارها در زمین چمن، اعتقادش به دین مسیحیت را ابراز کرده و نشان داده که اعتقادات مذهبی متعصبانه‌ای دارد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “حذف تبلیغات نیمار در کشور عربستان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *