تقابل غول های فوتبال ایتالیا (یوونتوس – ناپولی )

فوتبال

تقابل غول های فوتبال ایتالیا (یوونتوس – ناپولی )

امشب در حساس‌ترین دیدار هفته بیست ‌و ‌پنجم سری A که شاید برای تعیین سرنوشت قهرمان بسیار مهم باشد، یوونتوس میزبان ناپولی خواهد بود.

شرایط دو تیم پیش از این دیدار
یوونتوس بی‌شک در حال حاضر در اروپا بهترین شرایط را دارد؛ تیمی که در سری A، ۱۴ بازی متوالی پیروز شده و از رده دوازدهم تا رده دوم بالا آمد. برای ناپولی سخت خواهد بود ترمز یووه را در خانه‌اش بکشد و شاید سرنوشت قهرمان در همین هفته تغییر کند. در حالی ناپولی و اسطوره‌هایش نظیر مارادونا منتظر هستند پس از ۲۶ سال تیم‌شان قهرمان شود که تنها مانع‌شان بیانکونری خواهد بود. دن‌دیگو معتقد است تنها مشکل ناپولی پیروزی‌های متوالی یوونتوس است.

در سوی دیگر مربی کهنه‌کاری همچون مارچلو لیپی که سابقه هدایت هر دو تیم را دارد، می‌گوید نتیجه این دیدار تعیین‌کننده قهرمان نیست چرا که پس از آن ۱۳ هفته و ۳۹ امتیاز باقی می‌ماند که هر اتفاقی ممکن است در آنها رخ دهد. بانوی ‌پیر تنها شکست خانگی‌اش را در هفته نخست برابر اودینزه پذیرفت و دیگر هیچ تیمی نتوانسته در ۲۳ دیدار پس از آن طعم شکست خانگی را به شاگردان آلگری تحمیل کند. خط حمله قدرتمند ناپولی شاید بالاخره کار را برای یووه سخت کند. آنها از ۵۳ گل تیم‌شان ۳۴ گل را به نام خودشان ثبت کرده‌اند و ایگواین هم این روزها دروازه هر حریفی را فرو می‌ریزد. شاگردان مائوریتزیو ساری هم در ۸ هفته اخیر پیروز بوده‌اند و در کورس رقابت با یووه کم نیاورده‌اند.

محرومان و مصدومان
بزرگترین مصدوم این بازی جورجیو کیلینی، مدافع باتجربه یوونتوس است و دیگر مدافع یووه که به تازگی مصدوم شده، مارتین کاسرس بوده. سامی خدیرا و ماریو مانژوکیچ دو بازیکن دیگر بیانکونری هستند که آسیب‌دیده بودند اما به احتمال فراوان به دیدار با ناپولی خواهند رسید. از بین بازیکنان ناپولی هم تنها آلبرتو گراسی شرایط حضور در میدان را ندارد.

آخرین جدال
دیدار رفت دو تیم در سن‌پائولو با پیروزی ۲ بر یک ناپولی خاتمه پیدا کرد. گل‌های میزبان را اینسینیه و ایگواین به ثمر رساندند و تک‌گل یووه را هم ماریو لمینا وارد دروازه ناپولی کرد.

آمار بازی
در ۶ دیدار اخیر ۳ پیروزی برای هرکدام از دو تیم به دست آمده که البته برد ناپولی در سوپر جام ایتالیا در ضربات پنالتی بود.
یوونتوس در ۱۴ بازی متوالی و ناپولی در ۸ دیدار پیاپی پیروز بوده‌اند.
بیانکونری با ۱۵ گل خورده بهترین خط دفاع سری A را در اختیار دارد و ناپولی با ۵۳ گل بهترین خط حمله را داشته است.

برترین گلزن ناپولی گونسالو ایگواین ۲۴ گل در ۲۴ هفته به ثمر رسانده و بهترین گلزن یووه هم پائولو دیبالاست که ۱۳ بار دروازه حریفان را باز کرده است.
بهترین گلساز فصل لورنزو اینسینیه از ناپولی است با ۱۰ پاس گل و پس از او هم پائولو دیبالا ستاره یووه ۸ پاس گل به همبازیانش داده است.
در دو فصل گذشته یوونتوس در خانه موفق شده ناپولی را شکست دهد و در هر دیدار هم ۳ گل به ثمر رسانده است.
یووه در ۵ دیدار اخیر دروازه‌اش را بسته نگه داشته است.

ترکیب احتمالی دو تیم
یوونتوس: بوفون، بارتزالی، بونوچی، روگانی، لیش‌اشتاینر، ساندرو، پوگبا، خدیرا (استورارو)، مارکیزیو، موراتا و دیبالا
ناپولی: رینا، هیسای، آلبیول، کولیبالی، غلام، آلان، والدیفیوری، همشیک، اینسینیه، کایخون و ایگواین

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تقابل غول های فوتبال ایتالیا (یوونتوس – ناپولی )”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *