ثبت شركت مسئولیت محدود چگونه است ؟

انتقال سهم الشركه به موجب سند رسمی خواهد بود.
حداقل تعداد شركا در ثبت شركت مسئولیت محدود دو نفر خواهد بود.
حداقل سرمایه در شرکت مسئولیت محدود با توجه به رویه و حداقل مبلغ دریافت حق الثبت یك میلیون ریال است.
هیات نظار مركب از ٣ نفر بوده كه از بین شركا برای مدت یك سال انتخاب می‌شوند و اعضای هیات نظار نبایستی عضو هیات مدیره شركت باشند.
هر یك از شركا به نسبت سهمی كه در شركت دارد در مجامع دارای رای خواهد بود. اساسنامه شركت می‌تواند ترتیب دیگری مقرر نماید.
روابط شركا شركت تابع مقررات اساسنامه و تقسیم سود به نسبت سرمایه شركا است. اساسنامه شركت می‌تواند ترتیب دیگری برای تقسیم سود مقرر دارد.
در هر شركت با مسئولیت محدود كه تعداد شركا بیش از ١٢ نفر باشند باید دارای هیات نظار بوده و هیات نظارت لااقل سالی یك مرتبه مجمع عمومی شركا را تشكیل دهد.
تصمیمات راجع به ثبت شركت باید به اكثریت لااقل نصف سرمایه اتخاذ شود و اگر در دفعه اول این اكثریت حاصل نشد باید تمام شركا مجددا دعوت شوند و در این صورت تصمیمات به اكثریت عددی شركا اتخاذ می‌شود. اگر چه اكثریت مزبور دارای نصف سرمایه نباشد، اساسنامه شركت می‌تواند ترتیب دیگری برای حد نصاب مجامع مقرر دارد.
مدیران شركت كلیه اختیارات لازم را برای نمایندگی و اداره شركت خواهند داشت، مگر اینكه در اساسنامه غیر این ترتیب مقرر شده باشد.
شركت بوسیله یك یا چند نفر مدیر كه به صورت موظف یا غیر موظف از بین شركا یا از خارج برای مدت محدود یا نامحدود معین می‌شوند، اداره می‌گردد.
سهم الشركه شركا نمی‌تواند به شكل اوراق تجارتی قابل انتقال اعم از با اسم و بی اسم و غیره درآید و سهم الشركه را نمی‌توان منتقل به غیر نمود مگر با رضایت عده ای از شركا كه لااقل سه ربع سرمایه متعلق به آنها بوده و اكثریت عددی نیز داشته باشند.
كلیه شركا نسبت به قیمتی كه در حین تشكیل برای سهم الشركه‌های غیر نقدی معین شده در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی دارند.
در شركت نامه باید صراحتا قید شده باشد كه سهم الشركه‌های غیر نقدی هركدام به چه میزان تقویم شده است و هر شركت كه برخلاف این ماده تشكیل شود باطل و از درجه اعتبار ساقط است.
ثبت شرکت سهامی خاص
سعی شود در نام شركت از نام شركا استفاده نشود. اسم شریكی كه در نام شركت قید شود حكم شریك ضامن در شركت تضامنی را داشته و در بدو امر مسئول پرداخت كلیه قروض و تعهدات شركت خواهد بود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ثبت شركت مسئولیت محدود چگونه است ؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *