منچستر یونایتد از لیگ قهرمانان اروپا حذف شد

منچستریونایتد با شکست ۳-۲ برابر وولفسبورگ،در آخرین بازی خود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا از دور رقابت های لیگ قهرمانان حذف شد.

شاگردان فان خال امیدوار بودند با پیروزی در این دیدار راهی مرحله بعد این رقابت ها شوند اما در نهایت شکست خوردند و از این رقابت ها حذف شدند.
با گذشت تنها سه دقیقه از شروع بازی وولفسبورگ میزبان موقعیت بسیار خطرناکی روی دروازه منچستری ها خلق کردند. مکس کروس توپ بلندی که برایش به کناره محوطه جریمه حریف ارسال شد را به شورله پاس داد، این بازیکن هم درحالی که هیچ مدافعی را روبروی خود نمی‌دید از فاصله سیزده متری شوت دقیقی به سمت دروازه دخیا شلیک کرد اما شانس با او یار نبود و ضربه‌اش با اختلاف اندک از بالای دروازه به بیرون رفت.
بعد از این حرکت بازی آرام‌تر شد و شاگردان فان‌خال بدون عجله و با خونسردی در تلاش برای بازی‌سازی رو به جلو بودند. استراتژی آنها خیلی زود نتیجه داد و دقیقه ده ماتا از فضای خالی که پیش رویش بود استفاده کرده و یک پاس بی‌نقص برای آنتونی مارتیال فرستاد و او هم کار را تمام کرد.


اما این برتری برای تیم میهمان به طول نینجامید، چرا که سه دقیقه بعد نالدو  ضربه آزادی که ریکاردو رودریگز از سمت چپ ارسال کرد را به تور دروازه دخیا چسباند.


رودریگز اما بعد از گذشت تنها پانزده دقیقه به دلیل احساس درد در کشاله ران ناچار به ترک زمین شد و جای خود را به مارسل شفر داد. در ادامه اگر چه بازی کمی از تب و تاب افتاد اما وولفسبورگ مالکیت بیشتری بر توپ و میدان داشت و دقیقه ۳۰ بار دیگر موفق شد دروازه حریف نامی و پرافتخار خود را باز کند.
این بار حرکت تمرین شده کروس و دراکسلر توپ را به زمین منجستر آورد و در نهایت ویرینیا کار را از فاصله پنج متری تمام کرد


آنها ده دقیقه بعد باز هم یک فرصت ایده‌آل بدست آوردند. این بار شورله از اشتباه شواین‌اشتایگر  استفاده و دراکسلر را صاحب توپ کرد، اما دخیا این بار دیگر تسلیم نشد. تنها شانس شیاطین سرخ در این لحظات و پیش از سوت پایان نیمه اول درست دقیقه ۴۵ به دست امد؛ توپ لینگارد از خط دروازه وولفسبورگ رد شد اما داور وسط بعد از مشورت با کمک‌های خود به دلیل اینکه ماتا موقع به ثمر رسیدن این گل در آفساید قرار داشت و نقشش این بود که حرکتش دروازه‌بان حریف را به اشتباه انداخت، این گل را نپذیرفتند تا نیمه نخست با برتری وولفسبورگ به پایان برسد.
در نیمه دوم خبری از سرعت و هیجان چهل و پنج دقیقه نخست نبود اما وولفسبورگی‌ها کماکان در مهار شاگردان فان‌خال و حصر آنها در میانه زمین خودی موفق عمل می‌کردند. با این حال شیاطین سرخ دقیقه ۶۰ فرصتی عالی به دست آوردند. ضربه سر فلینی برای ماتا می‌رفت تا مهیاکننده گل تساوی منچستر باشد اما بنالیو با یک واکنش بی‌نقص دروازه‌اش را نجات داد. پس از آن بازی بیشتر در میانه زمین جریان داشت تا اینکه دقیقه ۸۲ تلاش‌های تیم میهمان نتیجه داد و یوشوا گیلاووگی به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا امیدهای یونایتد افزایش پیدا کند.
اما این پایان کار نبود و دو دقیقه بعد، بار دیگر نالدو دروازه دخیا را باز کرد و وولفسبورگ را پیش انداخت. در دقایق پایانی، یونایتدها تلاش زیادی برای رسیدن به گل سوم انجام دادند اما تلاش آنها نتیجه ای نداد و بازی با پیروزی ۳-۲ وولفسبورگ به پایان رسید.
به این ترتیب با توجه به پیروزی ۲-۱ آیندهوون مقابل زسکا مسکو، منچستریونایتد از رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ بازماند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “منچستر یونایتد از لیگ قهرمانان اروپا حذف شد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *