پیروزی 5 بر صفر بارسلونا در دربی کاتالونیا

بارسلونا در روزی که مسی عملکرد فوق العاده ای داشت و هت تریک کرد ,  دربی کاتالونیا را به سود خود خاتمه داده و با ۹ امتیاز به صدر لالیگا رسید .

بارسلونا که دو بازی ابتدایی خود در لالیگا را پیروز شده بود، در نوکمپ میزبانی از اسپانیول را بر عهده داشت. دربی کاتالونیا که در سال های اخیر معمولا با برتری بارسا همراه بوده این بار هم سرنوشت مشابهی برای آبی اناری ها داشت. بارسا می دانست که با کسب سه امتیاز این بازی، فاصله اش با رئال را به ۴ امتیاز افزایش خواهد داد.

 

بارسلونا از همان آغاز بازی توپ و میدان را در اختیار گرفت و اسپانیول به عقب رانده شد. لایه های دفاعی پرتعداد اسپانیول حکایت از شیوه احتیاطی آبی و سفیدها داشت. بازیکنان بارسا با پاس های عرضی سعی در باز کردن دفاع اسپانیول را داشتند اما ۱۴ دقیقه طول کشید تا اولین موقعیت جدی بازی را خلق کنند.

روی کار خوب مسی از راست ابتدا این سوارز بود که نتوانست از موقعیت خود به خوبی استفاده کند و سپس روی تیر دوم راکیتیچ بود که ناکام ماند.

کمی بعد گلر اسپانیول ضربه کاشته سوارز را به سختی و در دو مرحله مهار کرد.

 

سرانجام حملات بارسا در دقیقه ۲۶ جواب داد. پاس عمقی عالی راکیتیچ درون محوطه جریمه به لیونل مسی رسید و او هم پس از جا گذاشتن مدافع مستقیم خود توپ را به زیر طاق دروازه اسپانیول چسباند. ثانیه هایی بعد تکرار این گل نشان داد که مسی در موقعیت آفساید، پاس راکیتیچ را دریافت کرده بود و گل باید مردود اعلام می شد.

بارسا بلافاصله توسط راکیتیچ موقعیتی دیگر خلق کرد اما ضربه او را گلر اسپانیول با کف دست مهار کرد.

 

 

دقیقه ۳۵ بازی در حالی که اسپانیول تا آستانه گلزنی هم پیش رفته بود، بارسا روی ضد حمله سریع خود به گل دوم رسید.

نفوذ سریع مسی در محوطه جریمه و ناهماهنگی مدافعان اسپانیول دست به دست هم داد تا توپ در سمت چپ محوطه جریمه به آلبا برسد و او هم به سرعت مسی را درون شش قدم صاحب توپ کرد تا فوق ستاره آرژانتینی با پرتاب خود به سمت توپ و با پای راست، خود و تیمش را دو گله کند.

اسپانیول در ادامه یک بار توسط پیاتی توپ را به تیر دروازه کوبید تا نیمه اول با ۲ گل به سود بارسا به پایان برسد.

 

بارسا نیمه دوم را هم هجومی آغاز کرد و خیلی زود روی نفوذ دلوفئو از راست و پاس به عقب او می توانست به گل برسد اما ضربه سوارز با واکنش گلر اسپانیول مهار شد.

کمی بعد لیونل مسی می توانست اختلاف را به سه گل برساند اما شوت او با دخالت سنگربان اسپانیول به کرنر رفت.

 

اسپانیول در دو موقعیت می توانست فاصله را به یک گل کاهش دهد اما یک بار پیاتی که با اشتباه آلبا صاحب توپ شده بود، ضربه اش با اختلاف اندکی راهی اوت شد و بار دوم ضربه باپتیستائو را اومتیتی با یک دخالت به موقع راهی کرنر کرد.

 

 

 

بارسا دقیقه ۶۶ به گل سوم خود دست یافت و زننده این گل هم مسی بود. بازهم پاس رو به عقب آلبا و ضربه تمام کننده مسی از درون محوطه جریمه.

والورده در بیست دقیقه پایانی بازی عثمان دمبله و پائولینیو را به زمین فرستاد تا اولین بازی خود در نوکمپ را تجربه کنند.

 

دقیقه ۸۷ گل چهارم بارسا توسط پیکه وارد دروازه اسپانیول شد. کرنر ارسالی را پیکه با یک ضربه سر و بدون مزاحم به گل چهارم بلوگرانا تبدیل کرد تا کار اسپانیول یکسره شود.

بازی رو به پایان بود که سوارز تیر آخر را شلیک کرد و تعداد گل های بارسا را به ۵ رساند.

در نهایت این بازی با ۵ گل به سود بارسا تمام شد و آبی اناری ها به صدر جدول لالیگا صعود کردند.

دانلود خلاصه بازی

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پیروزی ۵ بر صفر بارسلونا در دربی کاتالونیا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *