صعود کرواسی به یک چهارم نهایی با برتری برابر دانمارک

تیم های کرواسی و دانمارک از ساعت ۲۲:۳۰ در دور یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ به مصاف هم می روند.

بازی دو تیم سریع آغاز شد و تیم دانمارک در همان دقیقه ۲ به گل رسید. تیم کرواسی تنها دو دقیقه بعد موفق شد بازی را مساوی کند. در ادامه هر دو تیم موقعیت های نصف و نیمه ای داشتند اما در نهایت بازی نزدیک و کسل کننده دنبال شد تا کار به وقت های اضافه بکشد. تیم کرواسی در دقیقه ۱۱۴ صاحب پنالتی شد اما اشمایکل توانست ضربه مودریچ را مهار کند. تیم کرواسی در نهایت با نتیجه ۳-۲ در ضربات پنالتی پیروز شد تا حریف روسیه در مرحله یک چهارم شود.

کرواسی

سوباسیچ، ورسالیکو، لوورن، ویدا، استرینیچ، بروزوویچ، راکیتیچ، ربیچ، مودریچ، پریسیچ، مانژوکیچ

دانمارک

اشمایکل، دالسگارد، کیائر، یورگنسن، کنادسن، کریستنسن، بریتویت، اریکسن، دلینی، پولسن، کورنلیوس

لحظات حساس بازی

دقیقه ۲: تیم دانمارک در همان ابتدای بازی روی پرتاب بلند اوت موفق شد به گل برسد. پرتاب بلند در شلوغی محوطه به دلینی رسید و این بازیکن هم توپ را به یورگنسن رساند تا ضربه او در شلوغی جلوی دروازه پس از اشتباه دروازه بان کرواسی به گل تبدیل شود.

دقیقه ۴: در عین ناباوری تنها لحظاتی پس از گل دانمارک تیم کرواسی موفق شد بازی را مساوی کند. بازیکنان دانمارک توپ ارسالی را به خوبی دفع نکردند تا توپ در دهانه دروازه جلوی پای مانژوکیچ بیفتد و این بازیکن هم توانست دروازه را باز کند.

 

دقیقه ۲۰: مانژوکیچ که در داخل محوطه جریمه پس از درگیری با کنادسون تعادلش را از دست داد اعتقاد به خطای پنالتی داشت اما داور دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه ۲۹: اشمایکل ابتدا شوت راکیتیچ را دور کرد و سپس توانست ضربه ربیچ را دور کند. توپ در برگشت در دهانه دروازه به پریسیچ رسید اما ضربه او به بالای دروازه رفت.

دقیقه ۳۹: لوورن نزدیک بود با ضربه سر روی ضربه آزاد ارسالی مودریچ گل دوم تیمش را بزند اما ضربه اش با اختلافی اندک به بیرون رفت.

دقیقه ۴۵: مربی دانمارک در نیمه دوم تصمیم گرفت شونه را به جای کریستنسن که در مهار مودریچ ناموفق بود را وارد زمین کند.

دقیقه ۷۰: سرمربی کرواسی که از بازی تیمش در نیمه دوم راضی نبود تصمیم گرفت کواچیچ را به جای بروزوویچ به بازی بیاورد.

دقیقه ۸۵: ربیچ با یک حرکت فردی دفاع دانمارک را بهم ریخت اما پریشیچ در عین ناباوری نتوانست پاس این بازیکن را به گل تبدیل کند.

دقیقه ۹۲: کروات ها در آخرین دقایق بازی می توانستند به گل برتری برسند اما شوت محکم راکیتیچ با اختلافی کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۹۹: نخستین موقعیت جدی وقت های اضافه نصیب دانمارک شد اما شوت شونه از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۱۱۴: ربیچ روی پاس فوق العاده مودریچ با دروازه دانمارک تک به تک شد. این بازیکن از اشمایکل رد شد اما توسط مدافع حریف سرنگون شد تا کروات ها صاحب پنالتی شوند. مودریچ ضربه پنالتی را زد اما اشمایکل با یک عکس العمل زیبا توانست ضربه او را مهار کند.

در ضربات پنالتی، کراماریچ، مودریچ و راکیتیچ موفق شدند برای تیم کرواسی گلزنی کنند و بادلی و پیواریچ هم ضربات شان را از دست دادند.

برای تیم دانمارک هم کیائر و کرون دهلی گلزنی کردند و اریکسن، شونه و یورگنسن ضربات شان را از دست دادند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “صعود کرواسی به یک چهارم نهایی با برتری برابر دانمارک”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *