بن‌زما گفت گل می‌زنم دخترم خوشحال می‌شود

بن‌زما گفت گل می‌زنم دخترم خوشحال می‌شود
بن‌زما گفت گل می‌زنم دخترم خوشحال می‌شود
بن‌زما گفت گل می‌زنم دخترم خوشحال می‌شود

بن‌زما گفت گل می‌زنم دخترم خوشحال می‌شود

بن‌زما گفت گل می‌زنم دخترم خوشحال می‌شود / فوتبال جهان : بن زما در مصاحبه ی خود گفت از اینکه به تیم فرانسه برای یورو دعوت نشده است ناراحت است و در حقش بی عدالتی شده است …

اگر یک نفر بیش از سایرین به قهرمانی رئال‌مادرید در لیگ قهرمانان اروپا نیاز داشت، کسی نبود جز کریم بن‌زما. این پایان خوبی برای فصلی پر از حاشیه برای او بود که در نهایت به خاطر جنجال‌های به وجود آمده میان او و ولبوئنا شانس حضور در رقابت‌های یورو را از دست داد. این ضربه سختی برای بن‌زما بود و بدین ترتیب او به رئال پناه آورد تا دردها را فراموش کرده و در نهایت هم توانست با تیم باشگاهی‌‌اش به قهرمانی اروپا برسد تا تسکینی برای دردهایش بیابد. در این مسیر مصدومیت‌ها هم باعث رنجش بیشتر او شدند. بن‌زما حالا جایی در ترکیب تیم ملی کشورش در یورو ندارد و تاکنون در این باره سکوت کرده بود اما حالا در گفت‌وگو با مارکا از ناعدالتی‌هایی که در حقش شده، صحبت کرده است: «در زندگی جایی برای دلخوری نیست.

باید از اشتباهات درس گرفت. الان آرام و متمرکزم. با تیم باشگاهی‌ام به بزرگترین موفقیت ممکن رسیده‌ام و فرانسوی‌ها بالاخره متوجه خواهند شد که در حق من بی‌عدالتی شده.» این گزیده‌ای از صحبت‌های بن‌زما با مارکاست:

 

بن‌زما گفت گل می‌زنم دخترم خوشحال می‌شود

 

* موقع بالای سر بردن جام در میلان به چه کسی فکر می‌کردی؟
قبل از هر چیز احساس غرور می‌کردم که این جام را بردیم. چون فصلی خیلی سخت و پر از احساسات داشتیم. با تغییر سرمربی مشکلاتی ایجاد شد. زیدان آمد و در لالیگا هم چندین امتیاز عقب افتادیم. تمام فصل مقابل چشمانم آمد. قطعاً به خانواده‌ام و دخترم و تمام کسانی که به من باور داشتند، فکر می‌کردم. هواداران، رئیس باشگاه و سرمربی تیم و البته هم‌تیمی‌هایم. رئیس باشگاه همیشه از من حمایت کرده و پشت من بود و حالا زیدان هم همین‌طور. هواداران هم به من اقتدارشان را تمام لحظات نشان دادند.

* از دخترت بگو.
او بهترین هدیه‌ای است که در زندگی گرفته‌ام. قبل از بازی او را دیدم. راضی و خوشحال بود. البته زیاد از چیزی سر در نمی‌آورد. چون ۲ سال بیشتر ندارد ولی مرا می‌بیند و هر وقت گل می‌زنم خوشحال می‌شود.

* برای کسانی که در مورد فتح اوندسیما تردید داشتند، چه پیغامی داری؟ آنهایی که می‌گویند حریفان رئال در مسیر رسیدن به فینال آنقدرها سرسخت نبودند.
همیشه از تیمی بزرگ و باشگاهی بزرگ انتقاد می‌شود. همیشه چیزی پیدا می‌کنند که به آن ‌گیر بدهند. ما در مورد بهترین تیم دنیا صحبت می‌کنیم ولی در فینال مقابل تیم بزرگی مثل اتلتیکو قرار گرفتیم و با وجود تمام حرف‌هایی که گفته می‌شود من بر این باورم که این یکی از بهترین بازی‌های ما در طول فصل بود. از یک سو از نظر فیزیکی واکنش خوبی نشان دادیم و از نظر روانی هم خوب بودیم. در حالی که اتلتیکو از هر دوی این نظر واقعاً قوی است. بازی به وقت اضافه رفت و بازیکنان واقعاً خسته بودند. اما در اینجا کارهای فیزیکی‌ای که زیدان از زمان انتصاب در رئال انجام داده بود به چشم آمدند. دو هفته قبل از بازی او به ما هشدار داده بود که ممکن است بازی به وقت اضافه برود و باید آماده باشیم.

* فکر می‌کنی این بهترین سال تو در رئال بود؟ فصل آینده کریم از این هم بهتر خواهد شد؟
با گذشت زمان پیشرفت بیشتری می‌کنم و هر بار گل‌های بیشتری می‌زنم و رضایت بیشتری دارم. حس می‌کنم هواداران دوستم دارند و این به من قدرت مبارزه می‌دهد. مصدومیت‌ها واقعاً اذیتم کردند. یک بار در پیش‌فصل مصدوم شدم. بعد از آن در تمام طول سال اثراتش کم و بیش دیده می‌شد ولی امیدوارم سال بعد، فصل را با مصدومیت شروع نکنم. درکل من توانستم در زمان کمی گل‌های زیادی بزنم.

 

بن‌زما گفت گل می‌زنم دخترم خوشحال می‌شود

 

* گریزمن در یورو خواهد بود و تو نه. بازی‌های یورو را دنبال خواهی کرد؟
بله. قطعاً. از فوتبال و یورو خوشم می‌‌آید. دوست داشتم می‌توانستم برای کشورم بازی کنم ولی متأسفانه این کار غیرممکن است.

* این سخت‌ترین ضربه در کارنامه ورزشی‌ات بود؟
در فوتبال بله. در جام جهانی‌ ۲۰۱۰ هم ضربه خوردم ولی این ضربه سخت‌تری است. این یکی از بزرگترین ناامیدی‌های زندگی من است. در زندگی لحظات سخت زیادی داشته‌ام ولی قطعاً از جایم بلند خواهم شد و می‌خواهم به بلندترین جایگاه‌ها در فوتبال برسم.

 

بن‌زما گفت گل می‌زنم دخترم خوشحال می‌شود

 

* وقتی فهمیدی به اردوی تیم دعوت نشده‌ای چه واکنشی داشتی؟ هضم این موضوع سخت بود؟
خیلی سخت بود. چون از نظر ورزشی من در تیم جای داشتم. بعد داستان‌های زیادی ساخته شد. پذیرشش قطعاً سخت بود. پذیرفتن و فراموش کردن موضوع. خوش‌شانسی من این بود که در تمام لحظات رئالی‌ها را در کنار خودم حس می‌کردم. به علاوه قهرمان اروپا شدیم و این کمی حالم را بهتر کرد.

* تصمیم خاصی در مورد آینده‌ات در تیم ملی نگرفته‌ای؟ آیا دوباره پیراهن تیم را خواهی پوشید؟
در زندگی جایی برای دلخوری نیست. باید از اشتباهات درس گرفت و واکنش نشان داد. الان‌ آرام و متمرکزم. با تیم باشگاهی‌ام به بالاترین افتخار ممکن رسیده‌ام و فرانسوی‌ها روزی متوجه خواهند شد که در حقم بی‌عدالتی کرده‌اند.

بن‌زما گفت گل می‌زنم دخترم خوشحال می‌شود

 

* ببخشید دوباره می‌پرسم. دوباره حاضری پیراهن فرانسه را بپوشی؟
قطعاً. الان مرا غیرقابل دعوت کردن نامیده‌اند ولی از نظر ورزشی دلیلش را درک نمی‌کنم. از نظر قضایی هم هنوز حکمی برایم صادر نشده و من مجرم نیستم ولی باید صبر کرد و دید که رأی دادگاه چه خواهد بود. هر زمان که مرا بخواهند، مشکلی ندارم. فوتبال و بازی کردن برای تیم ملی را دوست دارم.

* فکر می‌کنید دشان و رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه تحت فشار و برخلاف میل باطنی‌شان این تصمیم را گرفته‌اند؟ چون همیشه در کنارتان بوده‌اند. فکر می‌کنی همان‌طور که کانتونا گفته دشان نژادپرست است؟
این‌طور فکر نمی‌کنم ولی او تحت فشار گروهی از نژادپرستان فرانسه قرار دارد. باید بدانید که در فرانسه حزب افراطی به دور دوم در دو انتخابات اخیر رسیده. نمی‌دانم آیا این فقط تصمیم دیدیه بوده یا نه. چون من ارتباط خوبی با او و رئیس فدراسیون و با همه دارم. با کسی مشکلی ندارم. اینکه می‌گویند که من فردی مشکل‌زا هستم و قصه می‌سازم و هیچ وقت راضی نیستم دروغ است. بیش از ۴۰ میلیون هوادار در شبکه‌های اجتماعی دارم ولی می‌گویند که مردم دوستم ندارند. این خنده‌دار است. فشارها زیاد بوده ولی این تقصیر برخی روزنامه‌نگارهایی که قصه‌سازی کرده‌اند، هم هست. نمی‌توانی ۴۰ میلیون فالوور داشته باشی و تو را دوست نداشته باشند. نمی‌دانم که دشان این تصمیم را گرفته یا رئیس فدراسیون ولی دوست دارم که تحت فشار قرار نگیرند. این اتفاقی است که رخ داده. من همیشه با فرانسه‌ام و بهترین‌ها را ‌آرزو می‌کنم.

بن‌زما گفت گل می‌زنم دخترم خوشحال می‌شود

 

* فرانسه می‌تواند قهرمان یورو شود؟
نمی‌دانم. آنها می‌توانند به مراحل نهایی برسند. تیم بزرگی دارند که البته کمی کم‌تجربگی در آن دیده می‌شود ولی تیم خوبی متشکل از بازیکنان جوان و باانگیزه است و مطمئناً هواداران از تیم حمایت می‌کنند و این خوب است. آنها باید همیشه با تیم ملی باشند.

* اگر به قبل برگردی چیزی هست که از آن پشیمان باشی؟ به خاطر کمک به ولبویئا در چنین داستانی گرفتار شدی.
در این ماجرا تنها کسی که می‌داند چه شده و از واقعیت‌ها خبر دارد خود ولبوئناست. او نقش بازی کرده و واقعیت را نگفته. چون همه چیز دست اوست. من می‌خواستم به او کمک کنم. همین. ولی داستان علیه من شد. مهم نیست. زندگی همین است. در فرانسه از من و خانواده‌ام انتقادات زیادی شد. ولی اگر من بد بودم الان در این جایگاه نبودم. پنج سال در لیون و هفت سال در مادرید و فتح کلی جام.

* خوب است که کریس در رئال بازنشسته شود؟
قطعاً. در مورد او چه می‌توانم بگویم. همیشه دوست دارد بازی کند. در کنار بازیکنانی در این سطح، درس‌های زیادی می‌گیری. مهم است اگر او در اینجا بازنشسته شود. اگر بهترین تیم دنیا رئال است او کجا بخواهد برود؟

با تشکر 

https://international.abipooshan.ir

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بن‌زما گفت گل می‌زنم دخترم خوشحال می‌شود”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *