اوگنتالر در مورد مسی و رونالدو اظهار نظر میکند

اوگنتالر

اوگنتالر در مورد مسی و رونالدو اظهار نظر میکند 

فوتبال جهان تقدیم میکند :

اوگنتالر مدافع راست سابق بایرن مونیخ که بیش از ۴۰۰ بازی را در این تیم تجربه کرده و تمام دوران حرفه ای خود به عنوان بازیکن را در بایرن سپری کرده است، اظهار نظر جالبی را در مورد لیونل مسی و کریستیانو رونالدو مطرح کرد.

اوگنتالر به مجری بر نامه آلمانی Lustige Fußball گفت:
در ۳۰ سال آینده لیونل مسی حکم دی استفانو و پوشکاش امروز و کریستیانو رونالدو نیز حکم گرد مولر امروز را خواهند داشت.

وی در تشریح صحبت های خود اظهار داشت:

دی استفانو، پوشکاش و گرد مولر بازیکنان بزرگی بودند و همیشه مورد توجه و حمایت مردم و رسانه ها قرار داشتند، آنها همیشه گلزن نخست تیم خود بودند، آمار گلزنی بسیار قوی در سطح باشگاهی و ملی از خصوصیات این بازیکنان بود. مسی و رونالدو نیز دقیقا شرایط آن زمان آنها را دارند، مسی پنچ توپ طلا و رونالدو سه توپ طلا را دریافت کرده اند، اما آنها بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال نیستند، بلکه بهترین گلزنان تاریخ هستند، مارادونا، پله و بکن باوئر کاری فراتر از گلزنی انجام دادند و نام خود را در تاریخ فوتبال ثبت کردند.

اوگنتالر در بررسی مختصر، لیونل مسی و رونالدو را با بکن باوئر و مارادونا مقایسه کرد و عنوان داشت:
بکن باوئر یک مدافع میانی بود، یک رهبر به تمام معنا و مقتدر، همه کار زمین انجام می داد، دفاع می کرد، پاس می داد، تریبل می زد، شوت می زد، گل می زد، یک بازیکن کامل بود هم در باشگاه های خود و هم در تیم ملی، اما مسی فقط در امر گلزنی آن هم فقط در سطح باشگاهی موفق بوده است، به عنوان مثال تیم ملی آرژانتین با حضور لیونل مسی دو بار در جام های جهانی در مقابل آلمان قرار گرفته زمانی که جوان و با انرژی بود و هم زمانی که با تجربه بود، ولی چه کاری انجام داد؟ هر دو بار بدون کوچکترین عکس العملی بازی را واگذار کرد.

رونالدو هم به همین شکل در دو رویارویی در مقابل آلمان در جام جهانی کاری از پیش نبرد، اگر قرار باشد، بهترین بازیکن تاریخ فوتبال باشی باید فراتر از یک تیم عمل کنی، مانند مارادونا که یک تنه آرژانتین را قهرمان جهان کرد، مانند پله که ۳ بار جام جهانی را برای برزیل به ارمغان آورد. ماردونا در بازی با انگلیس در جام جهانی ۱۹۷۸ به همگان ثابت کرد که فراتر از یک کار تیمی عمل می کند.

وی در پایان نیز اشاره کرد:
رونالدو و مسی جزء بهترین های جهان هستند ولی هیچگاه در تاریخ فوتبال به عنوان بهترین بازیکن جهان جایگاهی ندارند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اوگنتالر در مورد مسی و رونالدو اظهار نظر میکند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *