آرژانتین قهرمان جهان شد

تیم ملی فوتبال آرژانتین با پیروزی میلی‌متری در ضربات پنالتی، قهرمان جدید فوتبال جهان است. افتخاری بزرگ بعد از یک فینال استثنایی و دیوانه‌وار؛ مسابقه‌ای که شاید نظیرش را در تاریخ جام‌های جهانی، هرگز ندیده بودیم.

آرژانتین با درخشش لئو مسی و البته دروازه‌بان مستحکمش در شرایطی پیروز این مسابقه شد که کیلیان امباپه، ستاره تیم ملی فرانسه، در روزی استثنایی، هر لحظه ممکن بود نتیجه بازی را به سود سرمه‌ای‌پوشان بچرخاند.

با این حال بازی در نهایت به ضربات پنالتی کشید و آنجا فرانسه با از دست دادن دو پنالتی، جام قهرمانی را به دستان لیونل مسی سپرد؛ این پایانی برای قطر ۲۰۲۲، یکی از بهترین دوره‌های تاریخ جام‌های جهانی بود.
تیم ملی فرانسه:

هوگو لوریس، دایوت اوپامکانو، رافائل واران(۱۱۳- ابراهیما کوناته)،تئو هرناندز (۷۱- ادواردو کاماوینگا)، ژول کُنده(۱+۱۲۰- دیساسی)، اورلین شوامنی، آدرین ربیو (۹۵- یوسف فوفانا)، آنتوان گریزمان (۷۱- کینگزلی کومان)، عثمان دمبله (۴۰- رندال کولو موانی)، کیلیان امباپه و اولیویه ژیرو (۴۰- مارکوس تورام)

سرمربی: دیدیه دشان
تیم ملی آرژانتین:

امیلیانو مارتینز، ناهوئل مولینا (۹۱- گونزالو مونتیل)، کریستین رومرو، نیکلاس اوتامندی، تاگلیافیکو(۱+۱۲۰- پائولو دیبالا)، رودریگو دی‌پائول (۱۰۱- لئاندرو پارادس)، انزو فرناندز، آنخل دی‌ماریا، الکسیس مک‌آلیستر(۱۱۶- پتزلا)، جولین آلوارز (۱۰۱- لائوتارو مارتینز) و لیونل مسی

سرمربی: لیونل اسکالونی

🇦🇷فرانسه صفر – آرژانتین یک (۲۲- لیونل مسی)فوق ستاره آلبی سلسته توانست از روی نقطه پنالتی با ضربه‌ای دقیق به گوشه دروازه لوریس را فریب دهد و اولین گل آرژانتین در این بازی را به ثمر برساند.

🇦🇷 فرانسه صفر – آرژانتین دو (۳۶- آنخل دی‌ماریا)ضد حمله آلبی سلسته با آلوارز آغاز شد و پاس زیبای او به عمق دفاع فرانسه به مک‌آلیستر رسید و او هم پس از ورود به محوطه جریمه با یک پاس عرضی دی‌ماریا را صاحب توپ کرد و ضربه فرشته آرژانتینی‌ها به تور دروازه خروس‌ها چسبید.

🇫🇷فرانسه یک – آرژانتین دو (۷۹- کیلیان امباپه)فرانسه صاحب ضربه پنالتی شد و امباپه با ضربه‌ای دقیق به گوشه دروازه آرژانتین توانست به گل اول برسد و این در حالی بود که مارتینز جهت توپ را درست تشخیص داده بود.

🇫🇷فرانسه دو – آرژانتین دو (۸۱- کیلیان امباپه)توپ‌گیری عالی کومان در میانه میدان از لئو مسی و ضد حمله فرانسوی‌ها و در ادامه یک و دو موفق امباپه و موانی و شلیک دیدنی امباپه به کنج دروازه مارتینز، بازگشت خروس‌ها را رقم زد.

🇦🇷آرژانتین ۳ – فرانسه ۲ (دقیقه ۱۰۸: لیونل مسی) ضدحمله سریع آرژانتین در زمانی که مدافعان فرانسه جا مانده یا سردرگم بودند، بهترین موقعیت گلزنی را برای لائوتارو مارتینز به وجود آورد، اما این بار هم شوت او تبدیل به گل نشد و واکنش تماشایی لوریس توپ را از روی خط درآورد، اما در ریباند مسی با پای راست گل سوم را زد تا تیمش را در آستانه قهرمانی قرار بدهد.

🇫🇷آرژانتین ۳ – فرانسه ۳ (دقیقه ۱۱۷: کیلیان امباپه):امباپه پنالتی‌ای که با شوت‌زنی و برخورد توپ با دست مدافع آرژانتین گرفته بود را با شوت برخلاف جهت مارتینز تبدیل به گل کرد تا آرژانتین در وقت‌های اضافه قهرمان نشود.

⚽️ضربات پنالتی
✅آرژانتین صفر- فرانسه یک: کیلیان امباپه پس از دو بار گلزنی از روی نقطه پنالتی در جریان بازی، پنالتی اول فرانسه را هم در شرایطی تبدیل به گل کرد که امیلیانو مارتینز با شیرجه به سمت راست توپ را زد، اما نتوانست آن را مهار کند.

✅آرژانتین یک- فرانسه یک: لیونل مسی خیلی راحت با ضربه به سمت چپ و فریب هوگو لوریس جواب پنالتی امباپه را داد.

❌آرژانتین یک- فرانسه یک: مارتینز با شیرجه عالی به سمت راست به زیبایی پنالتی کینگزلی کومان را مهار کرد تا مسی را دوباره یک‌قدم به جام نزدیک کند.

✅آرژانتین دو- فرانسه یک: دیبالا پنالتی خود را به وسط زد تا لوریس با شیرجه به سمت چپ ناکام بماند.

❌آرژانتین دو- فرانسه یک: شوامنی سومین پنالتی خروس‌ها را هم مثل کومان هدر داد؛ شوت او از کنار تیرک عمودی سمت چپ به بیرون رفت.

✅آرژانتین سه- فرانسه یک: پنالتی سوم آلبی سلسته را پارادس با شلیک محکم تبدیل به گل کرد و توپ را از زیر دستان لوریس به تور چسباند.

✅آرژانتین سه- فرانسه دو: کولو موآنی با شوت پرقدرت به مرکز دروازه امیدهای خروس‌ها را زنده کرد.

✅آرژانتین چهار- فرانسه دو: مونتیل کار را تمام کرد؛ پنالتی او به سمت راست رفت و لوریس را که سمت چپ را نشانه رفته بود، فریب داد تا مسی و آلبی سلسته به جام جهانی برسند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آرژانتین قهرمان جهان شد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *